Koncert Zespołu Trupięgi

Na naszą sceną przy plaży będziemy zapraszać artystów, którzy prezentują różnego rodzaju gatunki muzyki. W lipcu mieliśmy okazję współorganizować koncert Zespołu Trupięgi. Wydarzenia organizowaliśmy z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Pod Morwą”. 

Dziękujemy widowni za przybycie i niesamowity klimat. 

Zespół Trupięgi 

Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.

Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami…

Trupięgi powstały w zasadzie w formie prezentu urodzinowego, ale pomysł, przypadł nam do gustu tak bardzo, że kontynuujemy projekt, rozwijamy go i koncertujemy z nim z sukcesami. Nazwa zespołu zapożyczona jest od tytułu  jednego z wierszy Bolesława Leśmiana,a teksty w olbrzymiej większości są właśnie tegoż autora.

Poezję interpretujemy na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, czasami na przekór, czasami wprost.i Można było już usłyszeć  i zobaczyć „na żywo” m.in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami,w Krakowskim Salonie Poezji w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie (pierwszy koncert), podczas słynnego festiwalu w Piwnicy Kany, podczas Ińskiego Lata Filmowego, w wielu klubach, salach koncertowych, schroniskach, w domach kultury, knajpkach, w gąszczu leśnym, w starych stodołach  w bibliotekach i w innych miejscach, czasami bardzo nietypowych. Zagraliśmy na kilku festiwalach takich jak: AkuStyczeń, transVocale, Folklorum, II Noc Kultury, a także zagranicą na: LiederlauschenamRand – Das Open Air Festiwal w Berlinie,  LiederlauschenamRand – Oderaue.

Trupięgi mają też swój mały, objazdowy, klimatyczny festiwal, który pod nazwą „Dziejba Leśna” jest spontanicznym spotkaniem ludzi zakochanych w muzyce,  poezji, naturze i medytacji.

15 maja 2020ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „lesman BOSO”, który zawiera dziesięć utworów do tekstów Bolesława Leśmiana. Płytę nagrano w studio SMOK Słubice pod czujnym okiem Piotra Tamborskiego, którego można śmiało nazwać piątym członkiem zespołu. Utworem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór „ROMANS”, do którego został nakręcony teledysk